High-end (téměř) pro každého

Poslechová sestava

Sluchátka jsou pro kritický, soustředěný poslech artificiální hudby prakticky ideální. Za zlomek ceny srovnatelné varianty s reproduktory s nimi totiž získáme věrný zvuk, který je u vynikajících titulů zárukou přesvědčivých zážitků. Obnos to sice stále není zanedbatelný, ale pokud se nám jej podaří našetřit, můžeme technickou stránku věci nadobro pustit z hlavy a nerušeně se věnovat už jen samotnému kompozičnímu odkazu skladatelů.

Zdaleka ne vždy ovšem máme hi-fi jako koníček, abychom se chtěli pouštět do zevrubného porovnávání výrobků dostupných na trhu, zkoušení jejich různých kombinací a nesnadného rozhodování mezi často drobnými rozdíly. Vodítkem při vlastním výběru nám pak mohou být časem prověřené sestavy náročných audiofilů, které obvykle nejlépe odrážejí kvalitu, sladěnost a finanční přiměřenost jednotlivých komponent. Jednu z nich, za celkových 118 630 Kč, si zde představíme.

Zdrojem signálu je Super Audio CD přehrávač Esoteric SA-50 (předváděcí kus, 57 200 Kč). Se sluchátkovým zesilovačem s vestavěnou binaurální korekcí Zama HPA-1 (31 960 Kč) je propojen kabelem Zama HPA-1K (2 000 Kč). Sluchátka AKG K 702 65th Anniversary Limited Edition (12 990 Kč) spočívají na stojánku Woo Audio HPS-R (1 380 Kč).

Čisté napájení zajišťuje dvojkonverzní on-line záložní zdroj Opti DS 1000B (11 400 Kč) s bezhlučným ventilátorem Noctua NF-S12B Redux-700 (350 Kč). Stolek je z laminované dřevotřísky (1350 Kč).

Muzikální, přirozený a zároveň až téměř dokonale precizní zvuk ústí ve velmi osobní poslechovou zkušenost. Transparentní, nezkreslené a detailní podání hudby, které ulehčuje (a mnohdy i mění) její posouzení, vyvažuje scházející reálnou fyzickou intenzitu. Působivost se neztrácí ani při rozumně nastavené hlasitosti, uchovávající náš sluch ve výborné kondici až do pozdního věku. Neunavující reprodukce spolu s vynikajícím komfortem sluchátek dává na dlouhé hodiny zapomenout, že mezi námi a interprety je nějaký prostředník.

Tato aparatura má kompromisy omezeny na již nepodstatné minimum za ještě zaplatitelnou částku (další přínosná vylepšení by byla vykoupena jejím strmým nárůstem). Nejednomu opravdovému milovníkovi hudby tak dokáže být vším, co by si jen mohl přát: permanentní vstupenkou do koncertních sálů a nahrávacích studií i vzhledově atraktivním referenčním nástrojem pro hodnocení umělecké i technické úrovně záznamů.

« předchozí | další »

© 2010 - 2020 Inklinace.cz | Obsah, design a zdrojový kód: Petr Janošek | Kontakt: petr.janosek@inklinace.cz